Oklahoma'dan Muğla'ya ziyaret

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:27
Bu haber 115 kez okundu

Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİD)'nin misafiri olarak Muğla'da bulunan ABD'nin Oklohoma eyaleti milletvekili ve protokol üyeleri, Vali Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaret etti. Güvençer, ziyarette yaptığı konuşmada, "Muğla'nın...

Oklahoma'dan Muğla'ya ziyaret
Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİD)'nin misafiri olarak Muğla'da bulunan ABD'nin Oklohoma eyaleti milletvekili ve protokol üyeleri, Vali Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaret etti. Güvençer, ziyarette yaptığı konuşmada, "Muğla'nın muhteşem güzelliğini ben de yeni gözlemliyorum. Bu güzelliğin birer emanetçisi olduğumuzun farkında olarak, sahip olduğumuz zenginliği gelecek nesillerimize koruyarak bırakmanın bilincinde olmalıyız. Bu güzelliği hem Türk hem de dünya vatandaşları ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Turquoise Council of Americans and Eurasians (TCAE) Başkan Yardımcısı Orhan Küçükosman ise Oklahoma'da Türk derneklerinin olduğunu belirterek, "Derneğimiz bünyesinde Türkiye'nin tanıtımı için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Her yıl Türk işadamlarını ağırladığımız bir resepsiyon düzenliyoruz. Bu sayede Oklahoma ile Türkiye arasındaki dostluğu pekiştirmeyi ve işadamlarımızın ortak çalışmalar yapmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu organizasyona hem Türkiye’den hem de Oklahoma’dan milletvekillerimiz ve işadamlarımız katılıyor." diye konuştu. Amaçlarının bu iki grubu biraraya getirerek her iki tarafın birbirini tanımasını sağlamak olduğunu söyleyen Küçükosman, "Muğla ziyaretimiz, Ticaret Odası'nın iki yıl önce yaptığı çalışmayla başladı. 1,5 yıl önce de bir ekiple Muğla’ya geldik, bu ikinci ziyaretimiz. Amerikalılar, Türkiye'yi çok iyi tanımıyor. Bizim asıl amacımız Türkiye’nin iyi bir şekilde tanıtılması, Türk halkının sevecenliğini, dostluğunu, gelişmişliğini, demokratik bir ülke olduğunu göstermek." ifadelerini kullandı.

Heyette Cumhuriyetçi Milletvekili John Trebilcock, Hakim Susan Childers Rogers, Cumhuriyetçi Milletvekili Tomas Ray Newell, Oklahoma Community College Rektörü William Sechrist, UMB Bankası Başkan Yardımcısı Mary Donna Pointer, Cumhuriyetçi Senatör Cliff Aldridge ve eşi Deeann Aldridge, Meclis eski Başkanı ve işadamı Greg Allen Piatt ile eşi Kay Lynn Piatt, TCAE Başkan Yardımcısı Orhan Küçükosman, Oklahoma Kültür Derneği Direktörü Ersin Demirci, MUSİD Başkanı Sami Çoban ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x