Yozgat Belediyesi, iftarın habercisi top atışı provasını yaptı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:22
Bu haber 266 kez okundu

Yozgat’ta, her yıl Ramazan ayında kullanılan iftarın habercisi olan Ramazan topu provası yapıldı. Belediye Başkanı Yusuf Başer, beraberinde Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt’la birlikte, Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri'nde...

Yozgat Belediyesi, iftarın habercisi top atışı provasını yaptı
Yozgat’ta, her yıl Ramazan ayında kullanılan iftarın habercisi olan Ramazan topu provası yapıldı. Belediye Başkanı Yusuf Başer, beraberinde Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt’la birlikte, Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri'nde üç adet top atışı ile ilk iftar topu denemesini yaptı. Başer, topun fitilini ateşe vererek 3 defa atış yaptı. Üç pare atılan top sesi şehirden duyuldu.

Başkan Başer, top atışı sonrası yaptığı açıklamada, Yozgat'ta yıllardır sürdürülen Ramazan topu geleneğinin bu yıl da devam edeceğini söyledi. Başkan Başer, "Yozgatımızda bu güzel geleneğimizi devam ettiriyoruz. Ramazan topu, bizim eski Osmanlıdan beri gelen önemli bir adetimiz ve geleneğimizdir. Bu gelenek Ramazan'ın kendine has ve Ramazan'la özdeşleşen çok güzel bir geleneğimiz, bunu her gün iftar vaktinde atarak bu geleneği sürdürüyoruz, bu vesile ile Ramazan-ı Şerif'in ilimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini dliyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x