Kuzey Irak bölgesinden 31 öğrenci Vakfıkebir’de ağırlandı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:09
Bu haber 131 kez okundu

Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi'nde Süleymaniye Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan 31 öğrenci, Trabzon’un Vakfıkebir ilçesini ziyaret etti. 31 öğrenci ve Süleymaniye Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlisi...

Kuzey Irak bölgesinden 31 öğrenci Vakfıkebir'de ağırlandı
Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi'nde Süleymaniye Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan 31 öğrenci, Trabzon’un Vakfıkebir ilçesini ziyaret etti. 31 öğrenci ve Süleymaniye Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlisi Muhammet Nursi, ilçeye gelişinde esnaflar tarafından karşılandı. Yapılan karşılama töreninin ardından ilçe gezildi ardından Kadife Sofra'da yemek verildi.

Yemek sonrası konuşma yapan esnaf Murat Turan, Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi'nde Süleymaniye Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, bizi ziyaretlere gelen misafirlerle kurulan sevgi köprülerini daha da sağlamlaştırmak adına atılan bir adım olduğunu ve bu ziyaretin iki ülke arasındaki kültürel etkileşimin daha da devam ettiğini söyledi. Dünya çocuklarının birbirleriyle kurdukları sıcak dostlukların uzun yıllar devam etmesi dileğinde bulunan Turan, ülkeler arasındaki barış ve kardeşliğin de bu ziyaretler vesilesiyle daha da kuvvetlendiğini kaydetti.

Öğrencilerin başka bir ülke veya bölgenin kültürlerle tanışmasını ve buradaki insanlarla tanışıp kaynaşmaları amacı ile gezi düzenlediklerini söyleyen Süleymaniye Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlisi Muhammet Nursi, bu tür kültürel gezilerin iki ülke arasındaki kültürel ve insanlarının birbirlerini yakından tanıması adına çok önemli olduğunu, Vakfıkebir’de kendilerini ağırlayan esnafları da Kuzey Irak’ta ağırlamak istediklerini belirtti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x