Avusturya, Mısır’da yaşananlara 'darbe' demedi

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:00
Bu haber 175 kez okundu

Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger, bu sabah katıldığı bir basın toplantısında Mısır’da yaşanan olayları değerlendirdi.Ülkede bir an önce yeni seçimlerin yapılması ve huzursuzluğun son bulması gerektiğini ifade eden...

Avusturya, Mısır'da yaşananlara 'darbe' demedi
Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger, bu sabah katıldığı bir basın toplantısında Mısır’da yaşanan olayları değerlendirdi.

Ülkede bir an önce yeni seçimlerin yapılması ve huzursuzluğun son bulması gerektiğini ifade eden Spindelegger, "Sokaklara Mübarek döneminde bile bu kadar insan çıkmamıştı. Halkın taleplerini de dikkate almak gerekir." dedi. Şiddetin artması durumunda vatandaşlarını hızlı bir şekilde tahliye edebileceklerini kaydeden Spindelegger, darbecileri doğrudan kınamaktan kaçındı.

Cihan Haber Ajansı muhabirinin "Ülkede yaşananları bir darbe olarak görüyor musunuz?" sorusuna cevap veren Avusturyalı bakan, "Askeri müdahale arzu edilen bir durum değil. Yaşananları bir geçiş süreci olarak değerlendiriyorum. Umarım en kısa sürede yeni seçim tarihi ilan edilir ve seçimler gerçekleştirilir." şeklinde cevap verdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x