Görme engelliler için özel yol

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:51
Bu haber 115 kez okundu

Kayseri Melikgazi Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar kapsamında belediye hizmet binasına zemin tabanlı yol yapıyor. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye hizmet binası girişine yürüme engelliler için asansör yapıldığını...

Görme engelliler için özel yol
Kayseri Melikgazi Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar kapsamında belediye hizmet binasına zemin tabanlı yol yapıyor.

Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye hizmet binası girişine yürüme engelliler için asansör yapıldığını ve bina girişlerinde eğimli yollar bulunduğunu hatırlattı. Büyükkılıç, belediye sosyal ve spor tesislerinde olmak üzere belediyenin tüm hizmet veren birimlerinde çalışmanın yaygınlaştırılarak gerçekleştirileceğini belirtti.

Büyükkılıç, hissedilebilir zemin tabanlı yollar çalışmasını ilk olarak Danişmentgazi Sosyal ve Spor Tesisleri'nde başlattıklarını ve bu hafta sonu da belediye hizmet binasına döşendiğini belirtti. Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi: “Melikgazi Belediyesi olarak örnek ve referans yatırım ve hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Belediyemizce tüm yaya yolu çalışmalarında eğimli geçişler yapılmaktadır. Engelli vatandaşlarımız için parklarda giriş ve yürüyüş yollarında eğimli geçişler yapılmaktadır. Belediye hizmet binası girişine geçen yıl asansör inşa ettik. Engelli vatandaşlarımız, yaşamlarını engelsiz hale getirmek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Son olarak belediye sosyal ve spor tesislerinde hissedilebilir zeminli yollar oluşturuyoruz. Sarı renkli kavşak ve dönüm merkezlerinde noktalı yürüyüş yollarında ise şerit kabartmalı bu zemin döşeme ile gözleri görmeyen engelliler için bir kolaylık olacaktır. Malzemeler 30x30 santimetre ebatlarındadır. Bu çalışma genişletilerek ve yaygınlaştırılalar devam edecektir.” Büyükkılıç, belediye hizmet binalarında başlatılan bu çalışmanın çarşı içerisinde devam edeceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x