CHP Ankara İl Başkanlığı'ndan Twitter açıklaması

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:28
Bu haber 174 kez okundu

CHP Ankara Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Umut Tuğluoğlu'nun Twitter hesabından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve üç yıl önce vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'a yönelik küfür içerikli twitler konusunda yazılı bir açıklama...

CHP Ankara İl Başkanlığı'ndan Twitter açıklaması
CHP Ankara Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Umut Tuğluoğlu'nun Twitter hesabından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve üç yıl önce vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'a yönelik küfür içerikli twitler konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, 7 Temmuz Pazar günü sosyal medyada Umut Tuğluoğlu adına geçen bir mesaj düştüğünü hatırlattı. Partinin gençlik kolları üyesi olduğu anlaşılan Umut Tuğluoğlu adına çıkan bu mesajda Başbakan'ın rahmetli annesine son derece seviyesiz, ahlaksız, ölçüsüz ve maksatlı, provokasyon amaçlı bir saldırıda bulunduğunun anlaşıldığını dile getiren Alçın, il başkanlığının anında konu ile ilgilenmeye başladığını vurguladı.

İlk incelemede böyle bir mesajın Umut Tuğluoğlu tarafından atılmadığının anlaşıldığını anlatan Alçın, "Konu savcılığa bir suç duyurusu ile taşınmış ve olayın doğruluğunun tespit edilmesi istenmiştir. Partimize zarar vermeye yönelik böylesi provokasyonlara izin vermeme adına savcılığın olayın üzerine giderek kısa zamanda olayı açıklığa kavuşturmasını bekliyoruz. Ayrıca Ankara il yönetim kurulumuz bugün toplanarak konuyu değerlendirecek ve partilimizden kaynaklanan bir durum var ise gereğini yapacaktır." dedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x