AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş'tan Ramazan mesajı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:17
Bu haber 130 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Elitaş, mesajında, Ramazan ayının maddi kaygılardan ve hırslardan uzak bir ay olması dileğinde bulundu. Mustafa Elitaş, mesajında...

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş'tan Ramazan mesajı
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Elitaş, mesajında, Ramazan ayının maddi kaygılardan ve hırslardan uzak bir ay olması dileğinde bulundu.

Mustafa Elitaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ramazan ayını maddi kaygılardan ve hırslardan uzak, Kuran’ın ışığında Hz. Muhammed (sav) Efendimizin sünneti ve hayatı ile kaynaşma ve yaşama içinde geçmesi en büyük dilek ve temennimizdir. Huzur, dostluk, merhamet ve en önemlisi paylaşma duygularının öne çıktığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, yardımlaşmak, onlara Ramazan’ın hazzını doyasıya yaşatmak birlik beraberliğimizi, sosyal ilişkilerimizi olumlu yönde daha da arttıracak ve pekiştirecektir. İslam coğrafyasının birçok bölgesinde, ne yazık ki iç savaşlar, işgaller, iç çatışmalar ve açlık gibi felaketler yaşanmaktadır. Masum insanlar, Müslüman kardeşlerimiz gözünü maddi çıkarları ve hırsları bürümüş devletler tarafından acımasızca oyunlarına ve emellerine alet edilerek, birbirlerine düşürülmüş iç savaşlar içine sokulmuştur. Bu durum ne yazık ki tüm dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. İşlerine geldikleri için seslerini çıkarmayı bırak, âdeta tüm duyularını kapatmışlardır. İşte böyle olumsuz bir atmosferde idrak etmeye başlayacağımız mübarek Ramazan ayımız İnşallah İslam âlemi ve mazlum insanlık için uyanış ve iç çekişmelerden kurtuluş vesilesi; kurulan tuzakları görmek ve anlamamıza sebep olur.”

Elitaş, “Yüce Allah’tan Ramazan ayında tüm Müslüman kardeşlerimiz için, ülkemizin birlik ve beraberliği, dostluk kardeşlik sevgi bağlarının güçlenmesi için dualarımızı eksik etmeyelim. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize maddi ve manevi yardımlarımızla ulaşmaya çalışalım. Bu duygularla Mübarek Ramazan ayının tüm insanlık ve Müslüman âlemine huzur, kardeşlik ve barış getirmesi dileğiyle aziz milletimizin Ramazan ayını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim." ifadelerine yer verdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x