TÜMKASDER’den, Ramazan'da günlük 300 kişilik aşevi

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:17
Bu haber 152 kez okundu

Tüm Kastamonulular Derneği (TÜMKASDER), Çorlu'daki yoksul aileler için günlük 300 kişilik İftar Aşevi projesini uygulamaya geçiriyor. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, Kastamonulu işadamı, esnaf ve dernek başkanı tarafından kurulan TÜMKASDER,...

TÜMKASDER'den, Ramazan'da günlük 300 kişilik aşevi
Tüm Kastamonulular Derneği (TÜMKASDER), Çorlu'daki yoksul aileler için günlük 300 kişilik İftar Aşevi projesini uygulamaya geçiriyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, Kastamonulu işadamı, esnaf ve dernek başkanı tarafından kurulan TÜMKASDER, kısa sürede birçok başarılı sosyal projeye imza attı. Dernek bu yıl Çorlu’da günlük 300 kişilik aşevi kuruyor. Dernek Başkanı Murat Çalık, "Hepimizin zaman zaman şahit olduğu gibi, evlerinde, iftarlarını açacak yemek bulamayan, ihtiyaç sahibi ailelerimiz yanlarında getirdikleri tencere, kova, hatta poşetler ile çorba, yemek gibi ikramları aş evlerinden alıp evlerine götürmektedirler. İçler acısı bu yemek dağıtımında, boya kutusu ile de yemek almaya gelenleri gördüğümüz gibi birçok aile yemek kalmadığı için üzgün bir durumda geriye dönmektedirler. Bu kardeşlerimizin iftar yemeğini TÜMKASDER olarak üstlenmek ve günlük 300 kişiye hayır sahibi dostlarımızla ulaşabileceğimize yürekten inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hz. Muhammed'in “Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır” hadis-i şerif ’ini hatırlatan Murat Çalık, ”TÜMKASDER ailesi olarak yoksul kardeşlerimizin iftar sofrasını beraber kuralım projesi’ne sadece vesile olmak isteyen derneğimizin tek amacı; Her gün üç farklı çeşit yemekten oluşan bu projede, bir tabak yemeğe muhtaç ailelere ulaşmaktır.” dedi.

Çalık, ”50 kişi, 100 kişi, 300 kişi belki de 1000 kişi, sayısı hiç ama hiç önemli değil! Önemli olan, vereceğiniz yemek sayısı kadar ailenin geriye elleri boş dönmemesidir.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x