Başarısının devamı geldi, üniversiteyi birincilikle bitirdi

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:02
Bu haber 107 kez okundu

Adana Fen Lisesi’nden sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Perihan Aladağ, 2013-2014 eğitim yılında bölümünü birincilikle bitirerek Adana’nın gururu oldu. Adana Fen Lisesi’nde elde ettiği başarıdan sonra Ankara Hacettepe...

Başarısının devamı geldi, üniversiteyi birincilikle bitirdi
Adana Fen Lisesi’nden sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Perihan Aladağ, 2013-2014 eğitim yılında bölümünü birincilikle bitirerek Adana’nın gururu oldu.

Adana Fen Lisesi’nde elde ettiği başarıdan sonra Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi’ni kazanan ve bölümünü okul birincisi olarak bitiren Perihan Aladağ’a birincilik ödülünü Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer ile Dekan Prof. Dr. Bülent Sivri verdi. Doktorluk mesleğinin tüm inceliklerini öğrenerek okuldan mezun olan öğrencilere başarılar dileyen Rektör Tuncer, "Hipokrat yemini bir namus yeminidir. Görevinizi tam anlamıyla yaparak sizi suçlasalar da, engelleseler de hastalarınıza bakacaksınız. Hekim, acil sağlık yardımı ihtiyacı olan bir hastasına bakmak için yer, zaman, izin ve kanun tanımaz. O hastasına bakar." dedi.

Tıp Fakültesini birincilikle bitiren Adanalı öğrenci Perihan Aladağ’a Hacettepe Üniversitesi adına çeşitli plaket ve ödüller takdim edildi. Diploma törenine Perihan Aladağ’ın ailesi de katılarak büyük mutluluk yaşadı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x