Muğla'da 100 yılda iz bırakan kadınlar kitaplaşıyor

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:02
Bu haber 163 kez okundu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle 100 yılda iz bırakan kadınlar kitaplaştırılacak. Şehirde son 100 yılda iz bırakan 100 kadın, bir kitapta toplanıyor....

Muğla'da 100 yılda iz bırakan kadınlar kitaplaşıyor
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle 100 yılda iz bırakan kadınlar kitaplaştırılacak.

Şehirde son 100 yılda iz bırakan 100 kadın, bir kitapta toplanıyor. MÜ Rektörlüğü'nde, "100 Yılda 100 Kadın" isimli projenin tanıtım toplantısı düzenlendi. Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların sadece zor günlerde başvurulan kişiler olmaması gerektiğine dikkat çekerek, "1913'ten 2013 yılına kadar Muğla'da kadınlarımızın hangi konularda öncülük yaptığını ortaya koyacağız. Muğla’ya her anlamda hizmet veren kadınlarımızı bilmemiz ve ortaya çıkarmamız açısından önemli bir çalışma olacak. Sonuçta ortaya bir eser çıkaracağız. Bu eseri kitaplaştırarak Türkiye’ye tanıtmak istiyoruz." dedi.

MUTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz ise projenin 1 Temmuz 2013 tarihinde başlayan müracaat tarihinin 1 Ekim 2013 tarihinde sona ereceğini belirterek, "Projeyle 100 yıllık süreçte Muğla'ya emek veren, kentin adını duyuran kadınlara ait silinmiş izlerin ya da gizlenmiş konuların bugüne taşınması, Muğla tarihine, bugünkü ve gelecek kuşaklara belge oluşturan ve kente katkı sağlayanlara saygı ödevinin yerine getirilmesi amaçlanmaktadır." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x