Ramazan TIR'ı ilçelerde etkinlik yapacak

08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:01
Bu haber 135 kez okundu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür-sanat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen 'Ramazan Geceleri' etkinliği bu yıl da devam edecek. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören gezici TIR, bu yıl sadece kent merkezindeki mahallelere değil,...

Ramazan TIR'ı ilçelerde etkinlik yapacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür-sanat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen 'Ramazan Geceleri' etkinliği bu yıl da devam edecek. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören gezici TIR, bu yıl sadece kent merkezindeki mahallelere değil, ilçeler ve büyük beldelere de gidecek.

        Ramazan geceleri, bu yıl da Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle renklenecek. Bu yıl 10.su gerçekleştirilecek Ramazan Geceleri etkinliği ile hem unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Ramazan eğlencelerinin yaşatılması, hem de maddi imkânsızlıklar nedeniyle düzenlenen etkinliklere katılamayan vatandaşların faaliyetlerden yararlanmaları amaçlanıyor.

        10 Temmuz Çarşamba günü saat 22.30'da Talas-Anayurt Mahallesi'nde başlayacak Ramazan gecelerinde tasavvuf musikisi, sema gösterileri, konserler, şiir dinletileri, mehteran, Âşık ile Maşuk, Hacivat-Karagöz gösterileri ve meddah-orta oyunu gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Ramazan TIR'ı geçen yıllardan farklı olarak bu yıl kent merkezi dışına da çıkacak. Ramazan etkinliklerini merkez ilçeler dışındaki 11 ilçe ile büyük beldelerdeki vatandaşlar da takip edebilecek. Ramazan etkinlikleri ay boyunca teravih namazından hemen sonra başlayacak.

        Ramazan TIR'ı, Ramazan ayının ilk haftasında şu ilçe, belde ya da mahallelerde olacak: "10 Temmuz Çarşamba Talas-Anayurt Mahallesi, 11 Temmuz Perşembe Mimsin, 12 Temmuz Cuma Kuruköprü, 13 Temmuz Cumartesi Kepez, 14 Temmuz Pazar Tomarza, 15 Temmuz Pazartesi Yenişehir-Turgut Reis ve 16 Temmuz Salı Sarız."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x