Vali Şahin: Yeni Malatyaspor geçmişteki başarılarını yakalayacaktır

08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:58
Bu haber 99 kez okundu

Malatya Valisi Vasip Şahin, Yeni Malatyaspor’un geçmişinde elde ettiği başarıları yeniden yakalayacağına inandığını söyledi.    Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor Başkanı Ertan Mumcu ve yönetim kurulu üyeleri,...

Vali Şahin: Yeni Malatyaspor geçmişteki başarılarını yakalayacaktır
Malatya Valisi Vasip Şahin, Yeni Malatyaspor’un geçmişinde elde ettiği başarıları yeniden yakalayacağına inandığını söyledi.
    Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor Başkanı Ertan Mumcu ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Vasip Şahin’i ziyaret etti.
    Ertan Mumcu, ziyarette yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yıl elenerek bir üst lige yükselme şansını son anda yitirdiklerini anımsattı. Kentte futbol adına bu yıl bir hedef koymak istediklerini kaydeden Mumcu, şunları ifade etti:
    “Malatya futbola karşı ilgi ve alakası yüksek bir şehir. Bunu ilgi geçmişteki başarılardan kaynaklanıyor. Son yıllardaki çöküşe karşılık da Malatya Belediyesinin sponsorluğunda desteğinde ikinci ligde bir takımımız var. Geçen yıl talihsiz bir sezondu. Play-off sürecinde gerek biraz bizim eksikliklerimizden gerekse hakem hatalarından kaynaklanan bir maçla veda etmek zorunda kaldık. Ama inşallah bu yıl yeni bir yönetim, yeni bir takım ve geçen dönemden aramıza katılan teknik heyetle birlikte Malatya’da futbol adına bir hedef koymak istiyoruz. Tabi bu hedefte özellikle sizlerin, şehrimizin otoritelerinin hakikaten maddi ve manevi desteklerine her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Valimizin Yeni Malatyaspor ile olan alakanız bizleri çok sevindirdi. İnşallah Malatya futbolu için 2013-2014 sezonu hayırlı ve bereketli geçer.”
    Vali Vasip Şahin de genel kurulda yapılan seçimle işbaşına gelen yeni yönetimi tebrik etti. Geçen sezon küme yükselme şansının son anda yitirildiğine işaret eden Şahin, “Neticede Malatyaspor olarak artık geriye bakma değil ileriye bakma zamanı. İnşallah Malatyaspor geçmişinde sağladığı o başarıları tekrar sağlayacaktır. Ben gönülden inanıyorum, şehirde, tabi o önceki başarıların beklentisi içerisinde, bunda da haklıdır. Malatya’nın böyle bir beklenti içerisinde olmasının tabii olduğunu, eleştirilecek bir tarafının olmadığını, aksine cesaret, şevk, moral ve motivasyon kaynağı olduğunu ben düşünüyorum. Hem şehrin bu potansiyeli ile hem de sporcularımızın gayret ve istekleri ile sizlerin kararlı duruşları ile Malatyaspor bugün yarın mutlaka amacına ulaşacaktır. Sizlerin çalışmalarınızı da yakından biliyorum, gayret ediyorsunuz, koşturuyorsunuz, bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. İnşallah Malatyaspor da futbolcularda Malatya halkı da sizin bu gayretlerinize destek verecektir, sizi yalnız bırakmayacaklardır. Bizde idare olarak her zaman sizlerin yanınızda olmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.
    Başkan Mumcu ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Vali Şahin’e takımın flama ve atkısını hediye etti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x