Kozan’da yaz Kur'an kurslarına ilgi büyük

08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:56
Bu haber 115 kez okundu

Kozan’da okulların kapanmasının ardından Kuran kurslarına ilgi gösteren çocuklar, hem Kuran okumayı öğreniyor, hem de stres atıyor. Türkeli Mahallesi Hastane Camii'nde başlayan yaz Kuran kursunda okuyan öğrenciler hem Kur'an-ı Kerim okuyor...

Kozan'da yaz Kur'an kurslarına ilgi büyük
Kozan’da okulların kapanmasının ardından Kuran kurslarına ilgi gösteren çocuklar, hem Kuran okumayı öğreniyor, hem de stres atıyor.

Türkeli Mahallesi Hastane Camii'nde başlayan yaz Kuran kursunda okuyan öğrenciler hem Kur'an-ı Kerim okuyor hem de çeşitli aktiviteler yapıyor. Her yaştan insan yaz Kur'an kurslarında eğitimi alabiliyor. Kur'an eğitiminin yanı sıra temel dini bilgiler, siyer ve ahlak derslerinin de yer aldığı kurslarda "Dinimi Öğreniyorum", "Elif-Ba" ve değişik dini kitapları öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Hastane Camisi İmamı Bekir Kurt "Her yaştan öğrenciler var ve giderek ilgi büyüyor. Şu an 80 'e yakın öğrenci var ve 2 hoca ile derslerimiz devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla öğrencilere okuduğu kitaplar ve her gün çeşitli hediyeler verebiliyoruz." dedi.

Yaz Kur'an kurslarına gelmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, hocalarının sayesinde Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiklerini belirtti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x