Başkan Kocaoğlu: Ramazan insanlık âlemine barış ve huzur getirsin

08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:39
Bu haber 154 kez okundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ramazan ayının savaş ve çatışmaların bittiği, öfke ve umutsuzluğun ortadan kaldırıldığı, herkesin kendini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini...

Başkan Kocaoğlu: Ramazan insanlık âlemine barış ve huzur getirsin
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ramazan ayının savaş ve çatışmaların bittiği, öfke ve umutsuzluğun ortadan kaldırıldığı, herkesin kendini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlayabildiği yeni bir dönemin başlangıcı olmasını diledi.

Ramazan dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı her zaman ön planda tutan yüce dinimiz, ramazan ayındaki oruç ibadetiyle önce sabır ve hoşgörü istemektedir. Tüm dileğimiz odur ki ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği, zaman zaman unutmaya yüz tutan dostluk, paylaşma ve merhamet duygularının yeniden hatırlandığı bu özel günler, farklı kesimlerin birbirini anlaması ve gerginliklerin bitirilmesi için de iyi bir fırsat olsun. İnsanların manevi dünyasına, siyaset ve siyasetçiler girmesin. Bu yüce duygu, farklı amaçlar için istismar konusu yapılmasın. Toplumları ayrıştıran değil birleştiren, farklı inanç ve düşünceleri dışlayan değil herkesi kucaklayan, nefreti ve düşmanlığı değil sevgiyi esas alan İslâm dininin en anlamlı günleri olan ramazan ayı, bize ve tüm insanlık âlemine barış ve huzur getirsin. Tüm hemşehrilerimin ramazanını, en samimi duygularla kutluyorum."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x