22 ton ağırlındaki çelik köprüyü çalan zanlılar adliyeye sevk edildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 136 kez okundu

KOCAELİ (CİHAN)- Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde dere üzerindeki 22 ton ağırlındaki çelik köprüyü çaldıkları

22 ton ağırlındaki çelik köprüyü çalan zanlılar adliyeye sevk edildi
KOCAELİ (CİHAN)- Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde dere üzerindeki 22 ton ağırlındaki çelik köprüyü çaldıkları ve sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden, 3'ü adliyeye sevk edildi. Soruları cevapsız bırakan şüpheliler, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

İhsaniye'nin Karakaş mevkinde oturanlar, 15 yıl önce mahalleden geçen Hisar Dere'nin üzerine çelik köprü yaptırttı. Geçen yıl yağan aşırı yağışlar sunucu dere taşınca Hisar Dere'de ıslah çalışması başlatıldı. Köprü de geçici olarak sökülüp derenin kenarına konuldu. Çevredeki bağ ve bahçelerine buradan geçen vatandaşlar, yaklaşık 22 ton ağırlığındaki köprüyü, 11 Mart tarihinde yerinde bulamayınca şaşırdı. Köprünün çalındığını anlayan vatandaşlar durumu hemen polise bildirdi. Polis de, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışma sonucu, şüphelilerin izine ulaştı. Ekipler, İzmit ve Gölcük ilçesinde 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Edinilen bilgiye göre, köprüyü çaldığı ve sattığı iddia edilen şüphelilerin, olayı yapma şekli de belirlendi.

İddiaya göre, derede ıslah çalışması yapan firmada operatör olarak çalışan İlyas S. T. (31), işçi Şeyho D. (29) ile köprüyü satmaya karar verdi. Şüpheliler, bu girişimlerini gerçekleştirmek için Gölcük ilçesinde hurdacılık yapan M. E. ve İ. E.'ye görüştü ve
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x