Özel Munzur Lisesi, TÜBİTAK yarışmasına üç projeyle katılacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 286 kez okundu

TUNCELİ (CİHAN)- Özel Munzur Koleji, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından

Özel Munzur Lisesi, TÜBİTAK yarışmasına üç projeyle katılacak
TUNCELİ (CİHAN)- Özel Munzur Koleji, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Malatya’da düzenlenecek olan yarışmaya üç projeyle katılacak.

Yarışmaya 10 proje ile başvuruda bulunan ve 25-29 Mart 2013 tarihlerinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde TÜBİTAK Malatya Bölge Sergisi'ne 3 proje ile davet edilen Özel Munzur Lisesi öğrencileri, yarışmada iddialı.

Tarih dalında yarışmaya katılan Kemal Korkmaz ve Abdülhalim Çelik, Tunceli efsanelerinin toplumsal kültüre etkisi, Kimya dalında Büşra Nur Asalıoğlu, külün yanmaya etkisi, Fizik dalında yarışmaya katılan Ufuk Tunç ise alternatif ışık kaynağı isimli projeleri ile Tunceli’yi temsil edecek.

Yarışma ile ilgili bilgi veren Özel Munzur Lisesi Müdürü Mustafa Yıldırım, şunları söyledi: “Bilimsel düşünmenin ve proje hazırlamanın okulumuzda bir gelenek haline gelmesiyle birlikte öğrencilerimiz, hem TÜBİTAK hem de diğer kurumlar tarafından organize edilen yarışmalara çok sayıda projeyle iştirak ediyorlar. Özverili çalışmaları ve araştırmalar neticesinde başarı gösteren öğrencilerimizi ve proje koordinatörü Yakup Dinçaltın Bey'i kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x