Elazığ'da 'İş Fikri Oluşturma' toplantısı yapıldı

27 Haziran 2013 Perşembe 18:13
Bu haber 306 kez okundu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen 'Fıratset - Girişimci İşgücünü Çevreleyen Fırat Gökkuşağı Projesi' kapsamında, bölgenin iş...

Elazığ'da 'İş Fikri Oluşturma' toplantısı yapıldı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen 'Fıratset - Girişimci İşgücünü Çevreleyen Fırat Gökkuşağı Projesi' kapsamında, bölgenin iş geliştirme kapasitesini arttırmaya yönelik 'İş Fikri Oluşturma' toplantısı yapıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Alli’nin de katıldığı toplantıda, 2013 senesi içinde tamamlanacak olan 8 oturum sonunda ön plana çıkan en iyi 10 iş fikri Fıratset Projesi tarafından teknik danışmanlık hizmetleri ile desteklenerek hayata geçirilecek.

Fırat Teknokent’in kurucu ortakları olan Fırat Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Belediyesi, İl Özel İdare Genel Sekreterliği ve Ticaret Borsası’nın işbirliği ile girişimciler yeni fikirlerinin ticarileşmesi yolunda Fıratset Projesi etkinliklerinden faydalanmayı sürdürüyor.

Konu ile ilgili çeşitli bilgiler veren Fıratset Projesi uzmanı Tamer Öztin, hedef sektörlerden seçilen örnek girişimcilik uygulamalarına ilişkin sunumunda, "Araştırma ve Geliştirme(AR-GE) ve inovasyon çalışmalarının yanı sıra girişimciliği de destekleyen Fırat Teknokent’in bölgesel rekabeti arttırmaya yönelik çalışmalarda öncü olacak." dedi. Öztin, "Yeni iş sahaları oluşturmak, bölgesel rekabet gücünü arttırmak ve girişimcilerin önündeki engelleri aşmak için çözüm merkezi olan Fırat Teknokent’in, girişimcilere sağladığı desteklerle bölgedeki büyüme hedefine katkı sağlayacak." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x