Çocuklardan Mehmet Akif Ersoy’u anma programı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 353 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi İstiklal Marşının kabulünün 92. yılını düzenlediği

Çocuklardan Mehmet Akif Ersoy'u anma programı
KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi İstiklal Marşının kabulünün 92. yılını düzenlediği programla kutladı. Çocuk Meclisi üyelerinin hazırladığı ve zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı program, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve Çocuk Meclisi üyesi ve velilerin katıldığı program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam önemini belirten konuşmaların yanı sıra, 6 sınıf öğrencisi ve Kayseri ilinde İstiklal Marşı Ezbere Okuma Birincisi olan Buse Şahin, İstiklal Marşımızın on kıtasını ezbere okuyarak, izleyicilerden büyük alkış aldı. Duygulu anların yaşandığı ve seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı bu anlarda istiklal Marşını okuyan Buse Şahin’e seyirlerden coşku ile alkışlarken Melikgazi Belediyesi Başkan Vekili Venhar Pakırtaş hem plaket hem bir çiçek buket vererek teşekkür etti.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gecesine; Eğitim Bir-sen Sendika Başkanı Aydın Kalkan, Mazlum-Der Başkanı Ahmet Taş, Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Adnan Evsen, Kayseri Yazarlar Birliği Şube Başkanı Ahmet İlhan ile yazar, şair, meclis üyesi, muhtarlar ve belediye çalışanları da iştirak ettiler.

Melikgazi Belediyesi Çocuk meclisince düzenlenen Anma Gecesinde konuşmacı olarak katılan Yazar Metin Önal Mengüşoğlu ise Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, eserleri hakkında slayt eşliğinde seminer verdi.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x