Manisaspor, Tavşanlı Linyit'i yenerek üçte üç yapmak istiyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 105 kez okundu

MANİSA (CİHAN)- PTT 1. Lig’den Spor Toto Süper Lig’e çıkma mücadelesi veren ve

Manisaspor, Tavşanlı Linyit'i yenerek üçte üç yapmak istiyor
MANİSA (CİHAN)- PTT 1. Lig’den Spor Toto Süper Lig’e çıkma mücadelesi veren ve Kayseri Erciesspor’un ardından ikinci sırada yer alan Manisaspor’un teknik direktörü Reha Erginer, TKİ Tavşanlı Linyitspor’u deplasmanda yenerek üçte üç yapmak istediklerini söyledi.

Tarık Almış Spor Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyen Erginer, 26. haftada deplasmanda zor bir maç oynayacaklarını bildirdi. Çok önemli bir Adana Demirspor maçını geride bıraktıklarını hatırlatarak, “Başlatmak istediğimiz seri için Adana Demirspor maçını kayıpsız geçmemiz gerekiyordu. İyi bir futbol ve iyi bir skorla o maçı kazandık.” dedi. Takım olarak tamamen TKİ Tavşanlı Linyitspor maçına konsantre olduklarını aktaran Erginer, “İki takım açısından da çok kritik ve önemli bir maç. Çok iyi odaklanmamız, motive olmamız gerekiyor. Geçen hafta başlattığımız seriyi devam ettirerek üç maça çıkarmak istiyoruz.” diye konuştu. Tavşanlı Linyitspor maçının Adana Demirspor maçından farkı olmadığına değinen Reha Erginer, “Adana Demirspor maçında istediklerimizi sahaya yansıttığımız için skorla beraber kolay bir maç gibi göründü. İstediklerinizi sahaya yansıtmazsanız, rakibin kim olduğu fark etmez, maçlar çok zor geçer. Bundan sonra bizim neler yapacağımız önemli.” dedi.

Teknik Direktör Erginer, bir soru üzerine de şunları söyledi: “Bizim asıl hedefimiz Süper Lig’e çıkabilmek. Birinci ya da ikinci çıkmışsınız, çok önemi yok. Rakiplerimiz puan kaybetti ama ligde daha dokuz hafta var. Bir maç kaybetmekle lig bitmiyor, köprünün altından daha çok sular geçer.” CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x