Üniversite öğrencilerine kalite ve gıda güvenliği yönetimi anlatıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 280 kez okundu

OSMANİYE (CİHAN)- Osmaniye Teknik Elemanlar Derneği (OSTED), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) arasındaki

Üniversite öğrencilerine kalite ve gıda güvenliği yönetimi anlatıldı
OSMANİYE (CİHAN)- Osmaniye Teknik Elemanlar Derneği (OSTED), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) arasındaki protokol çerçevesinde Bahçe Meslek Yüksekokulu Gıda Bölümü 2. sınıf öğrencilerine kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemleri ile iç tetkikçi eğitimleri düzenledi. Eğitimler sonunda Buluş Yemekçilik ve Başpınar Fıstıkçılık işletmelerine teknik geziler düzenlendi.

Program hakkında bilgi veren OSTED Gıda Kulübü Başkanı Onur Tenekeci, “Gıda bölümü öğrencilere eğitimlerimiz devam ediyor. Bu ay Bahçe MYO gıda teknolojisi ikinci sınıf öğrencilerine kalite yönetim sitemi, gıda güvenliği yönetim sistemi ve iç tetkikçi eğitimleri düzenledik. Öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce gerekli sertifikaları ve mesleki eğitimleri almalarını sağladık.” dedi.

Eğitimler sonunda gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelere teknik geziler düzenlediğini bildiren Tenekeci, “Öğrencilerin iş hayatında ne gibi yerlerde çalışabilecekleri ve hangi ortamların kendilerini beklediklerini görmeleri adına bu teknik gezilerin önemli olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

Bahçe Gıda Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğretim görevlisi Gıda Mühendisi Selin Kalkan ise, “Bu güzel organizasyonu yaptıklarından dolayı OSTED’e çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin mesleki bilgilerini arttırıcı eğitimler ve işletmelerin fiziki ortamlarını görme adına program çok verimli geçti. Öğrencilerimiz mezun olacaklar ama ne ortamlarda çalışacaklarını bilmiyorlardı. Teknik geziler sayesinde görmüş oldular.” şeklinde konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x