Arınç: Kardeşlerimize bir an önce kavuşmak istiyoruz

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 143 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamu görevlilerinin serbest bırakılmasına ilişkin sürecin beklendiği

Arınç: Kardeşlerimize bir an önce kavuşmak istiyoruz
ANKARA (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamu görevlilerinin serbest bırakılmasına ilişkin sürecin beklendiği gibi devam ettiğini belirterek, “ Biz bir an önce bu kardeşlerimizle kucaklaşmak istiyoruz. Ailelerine ‘Gözünüz aydın olsun.’demek istiyoruz.”diye konuştu.

    Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde 45. akademik yıl açılış törenine katılan Arınç, törenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

    Bir gazetecinin, kaçırılan kamu görevlilerinin serbest bırakılmasına ilişkin sorusuna Arınç, “Kamu görevlilerinin ailelerine kavuşacak olmasından biz sevinç duyuyoruz. Bu insani bir olaydır. Heyet, Kuzey Irak’a geçti. Alıkonulanlarla görüştü. Şu anda arkadaşlarımız bir biri ile buluştu.” ifadelerini kullandı.

    Sürecin normal bir şekilde yürüdüğünü kaydeden Arınç, “Bir iki küçük arızanın dışında gecikmeye yol açan başka bir sebep olmadı. Biz bir an önce bu kardeşlerimizle kucaklaşmak istiyoruz. Ailelerine ‘Gözünüz aydın olsun.’demek istiyoruz. Gelişmeler beklendiği gibi devam ediyor.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x