Özel Reyhan 'Akıl Oyunları'nda 8 madalya aldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 400 kez okundu

KONYA (CİHAN)- Konya’nın Akşehir ilçesinde faaliyet gösteren Özel Reyhan Koleji, ilde ilk kez

Özel Reyhan 'Akıl Oyunları'nda 8 madalya aldı
KONYA (CİHAN)- Konya’nın Akşehir ilçesinde faaliyet gösteren Özel Reyhan Koleji, ilde ilk kez düzenlenen ve özel okulların katıldığı 'Akıl Oyunları Turnuvası'ndan 2 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Merve Eğitim Kurumları'na bağlı Konya merkez, Aksaray, Karaman, Ereğli, Seydişehir, Beyşehir, Ilgın ve Akşehir’den özel okulların katılıldığı turnuvada, Akşehir’i Özel Reyhan Koleji temsil etti. Müsabakalar sonucu; üç boyutlu hedef 4 oyununda Özel Reyhan Koleji 7. sınıf öğrencilerinden N. Kutay Koç ve Türk damasında Hamza Kale, rakiplerini bir bir eleyerek birincilik kürsüsüne çıktılar. ‘Abalone’ oyununda H. Basri Yayla, ‘reverse’de Fatma Nur Şarlak, ‘bul-çevir’de İ. Hasan Kuru ve ‘Jenga’da Fatih Şarlak gümüş madalya alırken, ‘Quikso’da Berkay Bayar, ‘hedef 5’te Elif Mısır, bronz madalya kazandılar.

Matematik takım yarışmalarında ise Özel Reyhan Koleji 6. sınıf öğrencileri takım halinde birinci olurken, 5. sınıf takımı da ikincilik kürsüsüne çıktı. Konu hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Emir Kılıç, “Popülaritesi her geçen gün artan akıl oyunları turnuvasının ilkinde bu derece başarı hepimizi sevindirdi. Özel Reyhan öğretmenleri olarak elimizdeki cevherin farkındayız. Başarıda emeği geçen herkesi tebrik ederim.” dedi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x