Başkent'te ‘Klasik Türk Sanatları’ sergisi açıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 203 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 92. Yıldönümünde Klasik

Başkent'te ‘Klasik Türk Sanatları' sergisi açıldı
ANKARA (CİHAN)- Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 92. Yıldönümünde Klasik Türk Sanatları” konulu sergi açıldı.

    Kızılay Metro Sanat Galerisi’ndeki serginin açılış kurdelesini Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan ile belediye bürokratları kesti.

    Tekcan, yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 92. yıldönümü münasebetiyle bir araya geldikleri anlamlı sergide, 75 paha biçilmez eserin yer aldığına dikkat çekti. Ahmet Recep Tekcan, “Klasik Türk sanatının eşsiz örneklerinin yer aldığı sergideki hat, tekzip, minyatür, çini ve ebru tarzı çalışmaların ana teması Mehmet Akif Ersoy. Metro Sanat Galerisi’nde, Türkiye’de bu alandaki yegane eserleri sergiliyoruz. Ankara halkının istifadesine sunulmak için de bu nadide eserler Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırılmıştır.” dedi.

    17 Mart Pazar gününe kadar açık kalacak sergi, daha sonra Başkent’in diğer önemli sanat galerilerinde Ankaralılarla buluşacak.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x