Hayırsever işadamının desteğiyle yapılan okul törenle açıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 324 kez okundu

IĞDIR (CİHAN)- Iğdırlı hayırsever işadamının katkıları ile yapılan okul, törenle hizmete açıldı.<br/><br/> Merkez

Hayırsever işadamının desteğiyle yapılan okul törenle açıldı
IĞDIR (CİHAN)- Iğdırlı hayırsever işadamının katkıları ile yapılan okul, törenle hizmete açıldı.

Merkez Yukarı Topraklı köyünde hayırsever işadamı ve İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Yunus Emre Ortaokulu, düzenlenen törenle eğitime açıldı. Vali Ahmet Pek, törende yaptığı konuşmada, okulun devlet, vatandaş işbirliği ile yapıldığını belirterek, kısa sürede eğitim ve öğretime açıldığını söyledi.

Eğitim ve öğretimin devam ederken yeni bir okulun yapmanın kolay olmadığını belirten Pek, ''Ama bu okulumuz çok çabuk ortaya çıktı. Niyetler iyi olunca her şey çok çabuk olabiliyor. Bu köyümüzde ihtiyaç haline gelen bu okul kısa sürede yapıldı ve hizmete açıldı.'' dedi.

Köyde ilkokul ve ortaokulun ayrılması gerektiğini vurgulayan Pek, şunları kaydetti: '' Bizim beklentimiz çocuklarımızın iyi eğitim alması. İnsan onuruna yakışan okullarda okuması. Çocuklarımızın eğitimli olması gerekiyor. Ülkemize sahip çıkabilmeleri için mutlaka eğitimli olmaları gerekiyor. Bizde nu düşümce ile eğitim alanında önemli işler yapmaya devam edeceğiz.''

İl Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş ise, okulun eğitim ve öğretime açıldığını ifade ederek, okulun yaptırılmasına katkı sunan hayır sever iş adamına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, hayırsever iş adamı Emin Uçar ve İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan okulun açılışı yapıldı. Okulun açılış törenine, Vali Ahmet Pek, Emniyet Müdürü İbrahim Karadağ, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Milli Eğitim müdürü Dinçer Ateş, kurum müdürleri ve köy halkı katıldı CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x