Kadirov, 14 bin kimsesiz çocuğa Türkiye’de tatil yaptıracak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 125 kez okundu

MOSKOVA (CİHAN)- Rusya Federasyon’una bağlı Çeçenistan’da, çeşitli sebeplerden dolayı yetim kalan 14 bin

Kadirov, 14 bin kimsesiz çocuğa Türkiye'de tatil yaptıracak
MOSKOVA (CİHAN)- Rusya Federasyon’una bağlı Çeçenistan’da, çeşitli sebeplerden dolayı yetim kalan 14 bin 200 çocuk bu yaz tatillerini Türkiye’de geçirecek. Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’un masraflarını karşılayacağı tatil için ise Antalya seçildi.

Rusya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, konuyla ilgili olarak tüm şirketlere açık bir ihale düzenleneceği belirtildi. Bunun için 421 milyon ruble (14 milyon dolar) bütçe ayrıldığı ifade edilirken, bakanlık sitesinde ihaleye katılmak için gerekli şartlara da yer aldı.

Buna göre, çocukların bölgeye taşınması, 10 yaşından küçük “Airbus” marka uçaklarla gerçekleştirilecek. Ayrıca, dinlenme yerinin plajdan en fazla 200 metre uzakta ve kapalı havuza sahip olması gerekiyor. Bunların dışında, tatil için seçilecek komplekste; ibadet alanı, spor kompleksi ve 5 yıldızlı yemek verme kapasitesine sahip restoranın olması isteniyor.

Nisan aynın ilk günü, kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilecek olan ihalenin sonuçları, 8 Nisan tarihinde bakanlık tarafından kamuoyuna açıklanacak.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x