Kıbrıs Hava Yolları kapanabilir

09 Nisan 2013 Salı 13:07
Bu haber 301 kez okundu

Güney Kıbrıs'taki mali kiriz her alanda olduğu gibi, Kıbrıs Hava Yolları'nı da etkiledi. Parasız kalan Rumların seyahat edemez hale gelmesi ve devletin desteğini çekmesi üzerine, sürekli zarar eden Kıbrıs Hava Yolları, tüm faaliyetlerini...

Kıbrıs Hava Yolları kapanabilir
Güney Kıbrıs'taki mali kiriz her alanda olduğu gibi, Kıbrıs Hava Yolları'nı da etkiledi. Parasız kalan Rumların seyahat edemez hale gelmesi ve devletin desteğini çekmesi üzerine, sürekli zarar eden Kıbrıs Hava Yolları, tüm faaliyetlerini durdurma kararı alabilir.

Rum Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Tasos Mitsopoulos, Kıbrıs Hava Yolları'nın büyük kayıpları olduğu söyledi. Mitsopoulos, devletin ekonomik destek veremediği için şirketin faaliyetlerinin durdurulmasının mümkün olduğunu kaydetti.

Sözde Kıbrıs Cumhuriyeti'nin yasal olarak, AB’ye tabi olduğunu ifade eden Mitsopoulos, Güney Kıbrıs’ın söz konusu şirkete verdiği yardım hakkında sorgulandığı ve AB'nin Güney Kıbrıs'tan şirkete verilen herhangi nakit akışının sonlandırılmasını talep ettiğini açıkladı.

Mitsopoulos, çalışmalarına devam edebilmesi için şirketi desteklemek konusunda en kısa sürede başka yollar bulunması gerektiğini vurgu yaptı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x