Kalp hastası baba-oğula Viranşehir Devlet Hastanesi sahip çıktı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 192 kez okundu

ŞANLIURFA (CİHAN)- Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tedavi için hayırseverlerden yardım bekleyen kalp hastası baba-oğula

Kalp hastası baba-oğula Viranşehir Devlet Hastanesi sahip çıktı
ŞANLIURFA (CİHAN)- Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tedavi için hayırseverlerden yardım bekleyen kalp hastası baba-oğula Viranşehir Devlet Hastanesi sahip çıktı. Başhekim Yardımcısı Dr. İlhan Erkan, haberin basında yer almasından sonra Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği ile yapılan görüşmelerin ardından Yavuz ailesinin 6 ferdinin de hastanede muayene edildikten sonra Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne sevkedildiğini kaydetti.

Azadi Mahallesi Paşakonağı Caddesi'ndeki toprak evde aylık 80 lira kirayla oturan Yavuz ailesinin maddi yetersizlik nedeniyle hastalıklarla mücadele edemediğini Cihan Haber Ajansı(Cihan) gündeme getirmişti. Eşinin bir okulda 700 lira maaşla geçici işçi olarak çalıştığını anlatan Naime Yavuz, kalp hastası olan eşi ve 11 yaşındaki ilköğretim öğrencisi oğlu Muhammed'in sürekli tedaviye ihtiyacı olduğunu belirterek hayırseverlere yardım çağrısında bulunmuştu. Yavuz ailesinin feryadına Viranşehir Devlet Hastanesi ses verdi.
Kalp hastası küçük Muhammed ve babasının yanı sıra bütün aile fertlerini muayene ettiklerini anlatan hastane Başhekimi, Erkan, ardından Yavuz ailesini Şanlıurfa’ya gönderdiklerini aktardı.
Aile reisi Murat Yavuz’un genç yaşına rağmen anjiyo olduğunu ifade eden Erkan, Muhammed’in ise aort damarlarındaki sıkıntının kaynağının teşhisi ve tedavisi için Şanlıurfa’ya havale edildiğini söyledi. Erkan,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x