Ege’nin iki yakası notalarla buluştu

09 Nisan 2013 Salı 12:07
Bu haber 117 kez okundu

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri kapsamında 'Dü-Şems Ensemble' grubu Bursalılara konser verdi. Ege’nin iki yakasından ezgilerin yorumlandığı etkinlik renkli görüntülere sahne...

Ege'nin iki yakası notalarla buluştu
Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri kapsamında 'Dü-Şems Ensemble' grubu Bursalılara konser verdi. Ege’nin iki yakasından ezgilerin yorumlandığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda düzenlenen 'Dü-Şems Ensemble-Ege’nin İki Yakası' konseri yoğun ilgi gördü. Konser öncesi salonu dolduran Bursalılara seslenen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu yıl Bursa’nın Fethi’nin 687. yıl dönümünün kutlandığını hatırlattı.
Dündar, şunları söyledi:

“Biz de Osmangazi Belediyesi olarak, Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nin 9.'sunu düzenliyoruz. Nisan ayı, şenlikler nedeniyle kültürel ve sosyal açıdan çok yoğun geçiyor. Sempozyumdan Fetih Yürüyüşü’ne, yarı maratondan köy düğünü ve kınasına, konser organizasyonlarına kadar çok geniş kapsamlı etkinlik programımız var. Bu dönem etkinliklerimize bu akşamki gibi farklı bir konser daha ilave ettik. Önce Faruk Saraç’ın yaptığı Padişahın Esvabı Defilesi’ni gerçekleştirdik. Ardından Hatay Medeniyetler Korosu’nu getirdik. Bu yıl da Dü-Şems grubu Bursalılarla buluştu.”

Daha sonra sahne alan Dü-Şems Ensemble gurubu konserini gerçekleştirdi. Efe Zeybek Türk Dans Topluluğu ve İstanpoli Rum Dans Topluluğu’nun da sahne aldığı konser, büyük beğeni topladı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x