Özel Güzide Hanım Ortaokulu, Siyer-i Nebi Yarışması'nda finale yükseldi

09 Nisan 2013 Salı 12:01
Bu haber 153 kez okundu

Elazığ Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2013 yılı 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında, okullar arası 'Siyer – i Nebi' (Peygamberimizin Hayatı) konulu bilgi yarışması düzenlendi. Her okul kendi...

Özel Güzide Hanım Ortaokulu, Siyer-i Nebi Yarışması'nda finale yükseldi
Elazığ Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2013 yılı 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında, okullar arası 'Siyer – i Nebi' (Peygamberimizin Hayatı) konulu bilgi yarışması düzenlendi.

Her okul kendi öğrencileri arasından belirlediği üç öğrenciyle yarışmaya katıldı. 8 grup halinde 59 okul ön eleme yarışmalarına katıldı. Her gruptan iki okulun yarı finale yükselmesi ile Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi salonunda yarı finaller yapıldı. Özel Güzide Hanım Ortaokulu yarı finalde gösterdiği üstün performansı ile soruların 15’ini de doğru yaparak finale yükseldi. 18 Nisan 2013 tarihinde finalde 3 okul yarışacak ve ödül töreni de aynı gün yapılacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Özel Güzide Hanım Ortaokulu Müdürü Yakup Mertoğlu, "Öncelikle âlemlere rahmet olarak gönderilmiş olan, Habib-i Zişan Efendimizin(SAV) yâd edilmesi ve hayat-ı seniyelerinin öğrenilmesi amacıyla tertip edilmiş böyle bir yarışmaya katılmak bizim için bir şeref olmuştur. Öğrencilerimizin ön eleme ve yarı finali geçerek finale yükselmeleri bizi ayrıca mutlu etti. 18 Nisanda yapılacak finalde de inşallah ipi göğüsleyerek efendimize olan sadakat ve sevgimizi göstermiş oluruz. Takımdaki öğrencilerimizde bu şuurla yarışıyorlar." dedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x