Çocuklar, ormanları ve yeşili korumayı oyun oynayarak öğreniyor

09 Nisan 2013 Salı 11:52
Bu haber 94 kez okundu

Antalya Manavgat'ta çocuklar, ilkbaharın gelmesini çam kozalakları toplayarak ve yeşil çimenler üzerinde top oynayarak karşıladı. Manavgat'ta kıştan kalma günler yerini bahara bıraktı. İlkbaharda ormanların ve çevrenin yeşillenmesiyle...

Çocuklar, ormanları ve yeşili korumayı oyun oynayarak öğreniyor
Antalya Manavgat'ta çocuklar, ilkbaharın gelmesini çam kozalakları toplayarak ve yeşil çimenler üzerinde top oynayarak karşıladı. Manavgat'ta kıştan kalma günler yerini bahara bıraktı. İlkbaharda ormanların ve çevrenin yeşillenmesiyle birlikte öğrenciler, turizm şehrinde fidan dikimi ve çevrenin korunmasını top oynayarak öğreniyor.

Orman İşletme Müdürlüğü, öğrencilere, ormanların korunması ve fidan dikimi hakkında uygulamalı eğitim veriyor. Öğrenciler, hem fidan dikmenin hem ormanda yeşillik alanda oyun oynamanın keyfini çıkarıyor. Bazı öğrenciler de dökülen fıstık çamlarının kozalaklarını topluyor.

Manavgat Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hülya Güney, öğrencilere fidan dikim bölgelerinde uygulamalı eğitim verdiklerini söyledi. İlkbaharın gelmesiyle yerinde uygulamalı eğitimlere 7'den 70'e herkesin ilgisinin olduğunu belirten Güney, uygulamalı eğitim ve yeşillik alanlarda oyunlarla çocuklara küçük yaşta ormanların korunması ve sevmelerini sağladıklarını kaydetti.

Güney, "Uygulamlı fidan dikimi ve yeşillik alanlarda oyunlarla çocukların küçük yaşta ormanları ve yeşillik alanları koruma bilinci sağlıyoruz. Küçük yaşta bu bilince sahip olan çocuklar çevre ve ormanların korunmasına karşı daha duyarlı oluyor. Ormanların ve çevreye sahip çıkma bilincinin küçük yaşlarda uygulamalı eğitimle olacağına inanıyoruz. 'Ağaç yaş iken eğilir' atasözü güzel alışkanlıkları kazandırmak için çok güzel ve yerinde bir söz." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x