Sırp köyünde katliam dehşeti

09 Nisan 2013 Salı 11:35
Bu haber 353 kez okundu

Sırbistan'ın başkenti Belgrad yakınlarındaki bir köyde 13 kişiyi öldüren silahlı kişi daha sonra intihara teşebbüs etti.Sabaha karşı önce oğlunu öldüren 60 yaşındaki Ljubisa B., ardından köydeki evleri tek tek dolaşarak dehşet saçtı....

Sırp köyünde katliam dehşeti
Sırbistan'ın başkenti Belgrad yakınlarındaki bir köyde 13 kişiyi öldüren silahlı kişi daha sonra intihara teşebbüs etti.

Sabaha karşı önce oğlunu öldüren 60 yaşındaki Ljubisa B., ardından köydeki evleri tek tek dolaşarak dehşet saçtı. Başkente 50 kilometre mesafedeki 'Velika İvanitsa' köyünde bazıları hâlâ uykuda olan komşularına kurşun yağdıran Ljubisa B., eşini de vurduktan sonra namluyu kendine çevirerek tetiği çekti. Ağır yaralanan saldırgan ve eşinin Belgrad Hastanesi'nde yoğun bakımda oldukları açıklandı.

Balkanlar'da 90'lı yıllarda çıkan savaşlardan sonra özellikle kırsal kesimde yaşayan halk çok sayıda silah bulunduruyor. Fakat cinayet silahının ruhsatlı olduğu öne sürüldü.

Belgrad Hastanesi Acil Servis Sözcüsü Nada Macura, saldırganın akıl hastası olduğuna dair ellerinde bilgi bulunmadığını söyledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x