Erdoğan'dan Thatcher için taziye

08 Nisan 2013 Pazartesi 20:18
Bu haber 158 kez okundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Margaret Thatcher’in vefatı nedeniyle Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron’a taziye mesajı gönderdi.Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birleşik Krallık’ta Başbakanlık görevini 1979-1990...

Erdoğan'dan Thatcher için taziye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Margaret Thatcher’in vefatı nedeniyle Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron’a taziye mesajı gönderdi.

Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birleşik Krallık’ta Başbakanlık görevini 1979-1990 yılları arasında deruhte etmiş olan ve ülkesinin yakın siyasi tarihinde önemli izler bırakan Barones Margaret Thatcher’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Sadece ülkesinin değil, Avrupa ve dünya siyaset tarihinin de en etkili liderlerinden biri olan Barones Thatcher, cesareti, azim ve kararlılığıyla birçok siyasetçi için ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Milletim, Hükümetim ve şahsım adına size ve dost Birleşik Krallık halkına taziyelerimi iletiyor, sizin aracılığınızla müteveffanın ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x