DSP'li Çakmak: Pompalı saldırılar Manavgat'ın imajına zarar veriyor

08 Nisan 2013 Pazartesi 20:17
Bu haber 206 kez okundu

DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, pompalı tüfekle kadın cinayetlerinin turizm şehrinin imajına zarar verdiğini söyledi.Ahmet Çakmak, yaptığı açıklamada, her yıl 4 milyon turistin ziyaret ettiği ve sezon başında bir hafta içinde...

DSP'li Çakmak: Pompalı saldırılar Manavgat'ın imajına zarar veriyor
DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, pompalı tüfekle kadın cinayetlerinin turizm şehrinin imajına zarar verdiğini söyledi.

Ahmet Çakmak, yaptığı açıklamada, her yıl 4 milyon turistin ziyaret ettiği ve sezon başında bir hafta içinde 3 kadının pompalı tüfekle öldürülmesinin, dünya turizminde marka olmuş Manavgat'a zarar verdiğini kaydetti.

Bu tür yürek burkan olayların bir an önce son bulması gerektiğini belirten Çakmak, "Bu tür hunharca öldürme olaylarını nefretle kınıyoruz. Bu tür silahlı olaylar turizmin gözbebeği Manavgat'a zarar veriyor. Bireysel silahlanmaya karşı önlem alınmasını istiyoruz. Her canı sıkılan pompalı tüfekle başkasının hayatını yok ederse toplumda huzur ve güven olmaz. Güvenlik güçlerimizin, ruhsatlı silah verilmesinde sıkı araştırma yapmasını istiyoruz. Pompalı tüfek her isteyene satılmamalı. Geniş çaplı araştırma yapılarak satılmalı." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x