Eğitilmiş polis köpekleri K-9'lar gösteri yaptı

08 Nisan 2013 Pazartesi 17:33
Bu haber 341 kez okundu

Türk Polis Teşkilatı’nın 167. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında eğitilmiş polis köpekleri K-9'lar gösteri yaptı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösteri beğeniyle izlendi. Polis köpekleri Bora, Reis ve Lady verilen emirleri...

Eğitilmiş polis köpekleri K-9'lar gösteri yaptı
Türk Polis Teşkilatı’nın 167. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında eğitilmiş polis köpekleri K-9'lar gösteri yaptı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösteri beğeniyle izlendi. Polis köpekleri Bora, Reis ve Lady verilen emirleri harfiyen yerine getirirken, ortaya koydukları performansla suçlulara korku saldı.

    Yolda yürüyen bir vatandaşın sırtındaki çantayı kapkaççının alıp kaçmasının canlandırıldığı gösteride Macar rottweiler cinsi Reis’in kapkaççıyı yakalayarak polislere yardımcı oldu. Tüm emirleri harfiyen uygulayan köpek, izleyenlerden alkış aldı. Görevli polise mutlak itaat eden Reis isimli köpek, daha sonra yoldan geçen vatandaşı gasp eden bir suçluyu etkisiz hale getirerek izleyenleri büyüledi. Saldırganların kuru sıkı diye tabir ettiği silahla ateş etmesine rağmen, saldırganlardan korkamayan ve sadece görevine odaklanan Reis, büyük alkış aldı.

    Daha sonra sahneye çıkan K-9 diye tabir edilen Bora isimli eğitim köpeği, bankayı soymak isteyen vatandaşı etkisiz hale getirdi. Daha sonra bir işyerine gasp için giden bir suçluyu sadece bir komut ile etkisiz hale getiren Bora, hem sahibinden hem de izleyenlerden büyük alkış topladı. Banka soygunu ardından köpeklerin hırsızlara saldırması ve emniyet altına alması görenleri hayrete düşürdü. 2 arkadaş arasında çıkan kavgada polisin müdahale etmesinin ardından kavgalılardan birinin polise silah çekmesini gören köpeklerin bir anda saldırması nefes almadan izlendi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x