Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı Antalya'da yapılıyor

08 Nisan 2013 Pazartesi 16:59
Bu haber 101 kez okundu

Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Ladies European Tour- Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası´nın Türkiye ayağı Turkish Airlines Ladies Open 9 - 12 Mayıs 2013 tarihlerinde Antalya-Belek bölgesinde gerçekleşecek.Dünyanın...

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı Antalya'da yapılıyor
Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Ladies European Tour- Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası´nın Türkiye ayağı Turkish Airlines Ladies Open 9 - 12 Mayıs 2013 tarihlerinde Antalya-Belek bölgesinde gerçekleşecek.

Dünyanın dört bir yanında düzenlenen ve beşinci kez National Golf Kulübü’nde gerçekleşecek organizasyona 31 ülkeden 126 profesyonel bayan golfçü katılacak. Bu sene Çin, Kazakistan, Peru, Namibya, Kolombiya, Meksika ve Letonya’dan da golfçüler mücadele edecek.

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağı 2008 yılından beri, Mineks International’ın organizatörlüğünde yürütülüyor. Turnuvanın hazırlıkların devam ettiğini kaydeden Mineks International ve National Golf Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Göktuna, “Türkiye’de golf sporunun tanınmasına ve sevilmesine önemli katkı sağlayan Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’na ilgi her geçen yıl artış göstermektedir.” dedi.

Organizasyona son iki senenin şampiyonu Hollandalı Christel Boeljon’un yanı sıra, İngiliz oyuncu Melissa Reid, Carin Koch, Laura Davies, Helen Alfredsson, Lee-Ann Pace ve İspanya’ nın en başarılı oyuncularından kabul edilen Carlota Ciganda gibi isimler de katılacak. Tüm yıl boyunca sürecek turnuva Türkiye’den sonra Hollanda, İspanya, Slovakya, İsveç, ABD, Çin, Hindistan, Birleşik Arab Emirlikleri, İskoçya ve Fransa gibi ülkelerde devam edecek.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x