Memur Sen: Tutanağın özgürlükler karşısında tutunacak yeri kalmadı

08 Nisan 2013 Pazartesi 16:45
Bu haber 211 kez okundu

Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliği'ne karşı sivil itaatsizlik eylemlerinin kesintisiz devam ettiğini belirten Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İzmir Başkanı Abdurrahim Şenocak, bazı yöneticilerin hâlâ sindirme politikası güttüğünü söyledi....

Memur Sen: Tutanağın özgürlükler karşısında tutunacak yeri kalmadı
Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliği'ne karşı sivil itaatsizlik eylemlerinin kesintisiz devam ettiğini belirten Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İzmir Başkanı Abdurrahim Şenocak, bazı yöneticilerin hâlâ sindirme politikası güttüğünü söyledi. Bazı bürokratların, eylemlere destek veren memurlar hakkında tutanak tutarak geri adım attırmaya çalıştığını vurgulayan Şenocak, “Bazı kurumlarda işgüzar yöneticilerin, tutanakla arkadaşlarımıza baskı yapmak istediği yönünde duyumlar alıyoruz. Şunu bilsinler ki tutanağın özgürlükler karşısında tutunacak yeri kalmamıştır. Türkiye hızla değişiyor. Bunu göremeyenler, varsın tutanaklarla avunsun. Biz sorun yaşayacak arkadaşımıza her türlü hukuki desteği vermeye hazırız. Sendika olarak antidemokratik, insan hakkını sınırlayan genelgelerin ve yönetmeliklerin değil, kamu çalışanlarının ve özgürlüklerin yanındayız.” dedi.

İzmir'in Konak ilçesindeki Hasan Sağlam Öğretmenevi'nde düzenlenen Eğitim-Bir-Sen il divan toplantısında konuşan Şenocak, şunları kaydetti: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşme ve yazışmalar sonucu, artık dijital ortamda hazırlanan resmî evrak ve belgeler geçerli olacak. Denetmenler, bundan sonra çalışanlardan, öğretmenlerden, yöneticilerden PC, tablet, flash bellek, CD vb. dijital ortamda hazırlanmış oldukları resmî evrak ve belgeler için ayrıca matbu evrak ve dosya istemeyecek.”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x