Avrupa Birliği Bakanlığı 20 pilot ile yaklaşık 2 milyon Euro bütçe ayırdı

08 Nisan 2013 Pazartesi 16:40
Bu haber 157 kez okundu

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, 20 pilot il için 1 milyon 950 bin Euro’luk proje bütçesi ayrıldığı bildirildi. AB Muğla Ofisi'nde, Vali Yardımcısı Mestan Yayman başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, İl Özel İdare...

Avrupa Birliği Bakanlığı 20 pilot ile yaklaşık 2 milyon Euro bütçe ayırdı
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, 20 pilot il için 1 milyon 950 bin Euro’luk proje bütçesi ayrıldığı bildirildi. AB Muğla Ofisi'nde, Vali Yardımcısı Mestan Yayman başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, İl Özel İdare Genel sekreter Yardımcısı Veli Çelik ve proje yürütücü ortakları katıldı.

Vali Yardımcısı Yayman, burada yaptığı açıklamada, “Hazırlanan bütçe oranında 20 ilde projelendirme çalışmaları yapılacak. Bünyemizde valilik, belediyeler, üniversite ve sivil toplum kuruluşları yer alıyor. Hazırlanacak proje çalışmasında öncelikli olarak, ilimizin ön plana çıkan değerlerinin ele alınması gerekiyor. Bölgemizde AB projelerinden yararlanmak için gerekli çalışmalar yapılacak. Bunun için kapasite arttırımı çok önemli. 13-14 Mayıs 2013 tarihlerinde, AB Bakanlığı’ndan uzmanlar Muğla’ya gelecek. Projenin süresi 24 ay.” dedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x