Muğla, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na hazır

08 Nisan 2013 Pazartesi 16:26
Bu haber 117 kez okundu

Bu yıl 49.'su düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun toplantısı Muğla’da yapıldı. 4, 5 ve 6. etapları Muğla’da koşulan turun, Valilik 75. Yıl Salonu'nda Vali Yardımcısı Mestan Yayman başkanlığındaki toplantısına...

Muğla, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na hazır
Bu yıl 49.'su düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun toplantısı Muğla’da yapıldı. 4, 5 ve 6. etapları Muğla’da koşulan turun, Valilik 75. Yıl Salonu'nda Vali Yardımcısı Mestan Yayman başkanlığındaki toplantısına Emniyet, Jandarma, Karayolları, Sağlık Müdürlüğü, İl Özel İdare, Belediye, Gençlik Hizmetleri ve Spor il yetkilileri katıldı.


Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkilileri tarafından güzergâh hakkında brifing verilen toplantıda konuşan Yayman, Muğla’nın bu tur için her sene büyük emek harcadığını söyledi. Yayman, “Üç etapta 500 km.’den fazla bölüm il sınırlarımız içinde. Turun başından sonuna kadar sağlık hizmetlerini biz veriyoruz. Jandarmamız, 392 sıkıntılı noktada 950 askerle görev yapacak. Emniyetimiz, 120’den fazla araçla 400 polis memuru görevlendiriyor. Sağlıkta ise iki ambulans, iki motor acil ambulansı ve 10 personelle tüm tedbirleri almış durumdayız. Karayolları Şube Şefimiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürümüz'le yolu karış karış geziyor. Bu sene yine sorunsuz ve başarılı bir şekilde, alnımızın akıyla bu faaliyetten çıkacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Turun 24-26 Nisan 2013 arasında Muğla’dan geçeceğini kaydeden Mestan Yayman, “Tüm bu faaliyet yapılırken vatandaşımızı da mağdur etmemek için rotanın ve saatlerin etkili bir şekilde duyurulması gerekiyor. Valiliğimiz ve belediyelerimiz internet aracılığıyla, basın unsurları da haberlerle kapanacak yolların tarih ve saatlerini duyurmalı, herhangi bir istenmeyen duruma mahal vermemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

21-28 Nisan 2013 arasında, sekiz etapta 25 takımdan sekizer sporcunun mücadele edeceği tur, Alanya’dan İstanbul’a kadan bin 204 km. mesafeyi kapsıyor.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x