İlkokul öğrencileri geri dönüşüm kampanyası başlattı

08 Nisan 2013 Pazartesi 15:56
Bu haber 90 kez okundu

Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Arslanköy beldesindeki ilkokul öğrencileri, atık maddelerin geri dönüşümünü sağlamak için kampanya başlattı. Öğrenciler vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlere geri dönüşüm kutuları koyarak...

İlkokul öğrencileri geri dönüşüm kampanyası başlattı
Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Arslanköy beldesindeki ilkokul öğrencileri, atık maddelerin geri dönüşümünü sağlamak için kampanya başlattı. Öğrenciler vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlere geri dönüşüm kutuları koyarak çöplerini bu kutulara atmaları yönünde uyardı.

    Okul Müdürü Fuat Kavrak öğretmenlerinden Veli Şahin ve Sevgi Şahin'in 4.sınıf öğrencileri öncülüğünde geri dönüşüm kampanyası başlattıklarını söyledi.

    Amaçlarının Akdeniz'in en güzel yaylalarından Arslanköy'de çevrenin kirletilmeden gelecek kuşaklara bırakılması olduğunu anlatan Kavrak şöyle devam etti: "Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz atık maddelerin geri dönüştürülebileceğini ve bu geri dönüşüm nedeniyle çok yönlü olarak tasarrufunun sağlanabileceğine belde halkımıza anlattı. Belde halkımız geri dönüşüm hakkında bilinçlendirildi. Halkımızın yoğun olarak kullandığı bakkallar, eczane, sağlık ocağı, kahvehaneler ve camiye geri dönüşüm kutusu bırakıldı. Bu kutuların içinde malzemeler belirli günlerde toplanacak."

    Kavrak, kampanyalarına destek veren Belediye Başkanı Arif Abalı ile muhtar Hayrettin Koç ve belde halkını teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x