Antalya Konyaaltı'nda pazar yeri esnafına çöp poşeti dağıtılıyor

08 Nisan 2013 Pazartesi 15:21
Bu haber 98 kez okundu

Antalya Konyaaltı Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, daha hijyenik ortamda alışveriş imkanı sunmak amacıyla kapalı pazar yerlerinde çöp poşeti dağıtıyor.Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çevre kirliliği ve kokuya neden olan...

Antalya Konyaaltı'nda pazar yeri esnafına çöp poşeti dağıtılıyor
Antalya Konyaaltı Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, daha hijyenik ortamda alışveriş imkanı sunmak amacıyla kapalı pazar yerlerinde çöp poşeti dağıtıyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çevre kirliliği ve kokuya neden olan pazar atıklarının kısa sürede toplanması için pazarcı esnafına çöp poşeti dağıtıldığını söyledi. Muhittin Böcek, “Pazar yerinde satılamayan veya çürüyen ürünlerin pazar dağılmadan toplanması için Zabıta İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz, esnafa çöp poşeti dağıttı. İlk olarak Liman Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde başlattığımız bu uygulamaya esnafımız da destek verdi.” diye konuştu.

Başlatılan uygulamayla pazarın kısa sürede temizlenip yıkandığını ifade eden Başkan Böcek; Pınarbaşı, Altınkum, Siteler ve Çarşamba pazar yerlerinde de çöp poşeti dağıtılacağını duyurdu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x