Şehzade Mehmet öğrencileri MAFETYA'dan üç madalyayla döndü

08 Nisan 2013 Pazartesi 15:21
Bu haber 205 kez okundu

İzmir'de Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 8. Matematik, Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA)'nda, Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri üç madalya aldı. 8. sınıf öğrencilerinin katılmadığı...

Şehzade Mehmet öğrencileri MAFETYA'dan üç madalyayla döndü
İzmir'de Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 8. Matematik, Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA)'nda, Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri üç madalya aldı. 8. sınıf öğrencilerinin katılmadığı yarışmada 7. sınıflardan Mehmet Bayık gümüş, Tunahan Abalı bronz, 6. sınıflardan Yunus Emre Güçlü de bronz madalya kazandı. Öğrencilere, okulları tarafından da çeşitli hediyeler verildi.

Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Kurumları Müdürü Fatih Sadi, öğrencilere evrensel bir dil olan matematiğin, yaşadıkları çağdaki yükselen değerinin, günlük hayatla iç içe gelişen fen ve teknolojinin sevdirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Sadi, bu alanlarda daha ileri çalışmalar yapabilecek öğrencilerin, tanışarak bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarına imkân hazırlanmasının amaçlandığı yarışmadan öğrencilerinin üç madalyayla dönmesinin, okula ve ailelerine büyük bir mutluluk yaşattığını ifade etti. Sadi, “Bu tür yarışmalarla öğrencilerimizin motivasyonlarının canlı tutulmasının yanında, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerin yetiştirilmesi, kaliteli ve ahlâklı insan gücünün oluşturulmasında bizlerin de katkısının olmasından dolayı kendimizi şanslı görüyoruz. Katkısı olan herkesi kutluyorum.” dedi.

Özel Şehzade Mehmet Ortaokulu Proje ve Olimpiyat Koordinatörü Kadir İnan da olimpiyat çalışmalarının çok önemli olduğunu, öğrencilerin daha ilköğretim yıllarında geleceğin bilimadamı olma yolunda ilk adımı attıklarını, bu yüzden bu başarının çok önemli olduğunu söyledi. İnan, okul olarak amaçlarının düşünen ve üreten bireyler yetiştirmek olduğunu kaydetti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x