Nijeryalı öğrenciler Gaziantep'te pratik yaptı

08 Nisan 2013 Pazartesi 15:20
Bu haber 130 kez okundu

Nijerya'nın başkenti Abuja'da faaliyet gösteren Uluslararası Nijerya Türk Koleji öğrencileri Gaziantep'te Türkçe pratik yaptı.Gaziantep'te Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu'nun misafiri olan Nijeryalı öğrenciler, 10 gün boyunca hem Türkçelerini...

Nijeryalı öğrenciler Gaziantep'te pratik yaptı
Nijerya'nın başkenti Abuja'da faaliyet gösteren Uluslararası Nijerya Türk Koleji öğrencileri Gaziantep'te Türkçe pratik yaptı.

Gaziantep'te Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu'nun misafiri olan Nijeryalı öğrenciler, 10 gün boyunca hem Türkçelerini geliştirdi, hem de Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu’nun velileri tarafından akşamları aile ortamında misafir edilen öğrenciler, gündüzleri okulda Türkçe derslerine katıldı, ders saati dışında ise şehri gezdi. Gaziantep’i çok beğendiklerini ifade eden Nijeryalı öğrenciler, ayrılık anında duygulu anlar yaşadı.

Türkçe öğrenmenin çok özel olduğunu, bu sayede birçok arkadaşlık edindiklerini dile getiren Nijerya Türk Koleji öğrencileri, kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı okulun idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerine çok teşekkür etti.

Nijeryalı öğrencileri misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden okul müdürü Süleyman Eski, "Farklı ülkelerden şehrimize gelen öğrenci kardeşlerimize ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk misafirperverliğini göstermek ve onları rahat ettirebilmek adına büyük fedakârlık gösteren öğretmen ve velilerimize yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Nijeryalı öğrencilere rehberlik eden öğretmen Zehra Turan da Türkçe pratik yapmak için öğrencilerle birlikte Türkiye'ye geldiklerini belirterek, öğrencilerin uygulamalı Türkçe eğitimi alırken, birçok yeni dostluk kurduğunu vurguladı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x