CHP'li vekillerden mahkeme salonu eleştirisi

08 Nisan 2013 Pazartesi 15:03
Bu haber 124 kez okundu

Silivri'de görülen Ergenekon duruşmasına katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Umut Oran ve Muharrem İnce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İnce, mahkeme salonundaki uygulamalardan şikayet ederek, gazetecilere ve milletvekillerine...

CHP'li vekillerden mahkeme salonu eleştirisi
Silivri'de görülen Ergenekon duruşmasına katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Umut Oran ve Muharrem İnce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İnce, mahkeme salonundaki uygulamalardan şikayet ederek, gazetecilere ve milletvekillerine gerekli kolaylığın sağlanmadığını savundu.

Duruşma sonunda basın mensuplarının karşısına çıkan İnce, göstericilere müdahale sırasında sıkılan gazların duruşma salonunun içine kadar geldiğini iddia etti. Salonun içinde de izleyiciler ve gazeteciler için uygun çalışma koşullarının bulunmadığını ve bu durumu mahkeme başkanına ilettiğini anlatan İnce, ancak olumlu cevap alamadıklarını söyleyerek duruma tepki gösterdi.

Umut Oran ise duruşmaya gelen göstericilere de mahkemeye girememelerine rağmen teşekkür etti. Kendilerinin hem güvenlik güçlerini hem de mahkeme heyetini uyardıklarını belirten Oran, uyarılara rağmen hem mahkemenin yapılmadığını hem de dışarıda istenmeyen olaylar olduğunu ifade etti. Oran, mahkemenin Silivri Cezaevi içinde olmasının da dikkat çekici olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x