Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü kutlanıyor

08 Nisan 2013 Pazartesi 14:37
Bu haber 164 kez okundu

Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Trabzon’da bu kapsamda polislerin kullandığı araç ve gereçlerin yer aldığı sergi açıldı.     Hamamizade İhsan Bey Kültür...

Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü kutlanıyor
Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Trabzon’da bu kapsamda polislerin kullandığı araç ve gereçlerin yer aldığı sergi açıldı.

    Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'ndeki serginin açılış törenine, Vali Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Turgay Aras ve davetliler katıldı. Daha sonra sergiyi gezen protokol mensupları, emniyet teşkilatının kullandığı malzemeler hakkında polislerden bilgi aldı. Serginin ardından narkotik köpeği Liza'nın yaptığı gösterisi de heyecanla izlendi.

    Etkinlikler kapsamında daha sonra, Vali Recep Kızılcık, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Polis Meslek Yüksek Okulu Vekili Müdürü Şaban Kutlu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Polis teşkilatının çağın gerektirdiği teknik düzeye sahip olduğunu belirten Vali Kızılcık, “Emniyetimizin suç ile mücadele ve suçun önlenmesinde araçların geldiği teknik düzey çağın gerektirdiği enstrümanların başarı ile kullanıldığını gördük. Vatandaşlarımızın görmesi içinde sergimizi açtık. Bu hem emniyet güçlerinin toplumdaki itibarını ve güvenini daha üst noktalara taşıyabilmek hem de suça meyli olan biri varsa bu teknoloji sayesinde önlenebileceği, işlerse bile yakalanabileceğini gösterme anlamında bir kapasite tanıtımıdır. Bu anlamda Trabzon’umuzun çok daha huzurlu yapma hedefine katkı sağlayacak bir tanıtım oldu.” dedi.

    Suç ve suçlu ile mücadelede şartlara adaptasyon ve bunların iyi değerlendirmesinin fevkalade önemli olduğuna vurgu yapan Kızılcık, şöyle devam etti: “Yapılan çalışmaların hem halkla ilişkiler, tanıtım boyutu hem de suçu önleme, suçluyu bulma ve adalete teslim etme bakımından memnuniyet oluşturduğunu görmekteyiz. Teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünün hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x