Şehit oğlunun tazminatı ve maaşlarını okul için bağışladı

08 Nisan 2013 Pazartesi 14:04
Bu haber 145 kez okundu

Uşaklı 70 yaşındaki Eşe Eğerci, 15 yıl önce Hakkari Yüksekova'da şehit olan oğlu Piyade Komando Mustafa Eğerci için ödenen tazminat ve maaşları biriktirip okul yapılması için bağışladı. Eşme İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip...

Şehit oğlunun tazminatı ve maaşlarını okul için bağışladı
Uşaklı 70 yaşındaki Eşe Eğerci, 15 yıl önce Hakkari Yüksekova'da şehit olan oğlu Piyade Komando Mustafa Eğerci için ödenen tazminat ve maaşları biriktirip okul yapılması için bağışladı. Eşme İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne bitişik olarak 12 derslikli ek okul için Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ile protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Eğerci, "Şehit olan oğlum için devlet, tazminat ödedi ve bana maaş bağladı. Bu paraları bankada biriktirdim. Maaşı, hiç dokunmadan değişlik dönemlerde Mehmetçik Vakfı ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladım. Eğitime katkımız olsun diye okul yaptırmaya karar verdik. Bankada yaklaşık 250 bin lira birikmiş. Maaşımı da yine aynı şekilde bağışlamaya devam edeceğim.” dedi. Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ise Eşe Eğerci’nin, Eşme Kaymakamlığı'na başvurarak şehit oğlu için verilen tazminat ve maaşla okul yaptırma talebinde bulunmasının kendilerini duygulandırdığını belirtti. Vali Erden, "Oğlunu şehit vermiş bir anne, şehitlik maaşı ve tazminatının tamamını okul yapımı için bağışlıyor. Devlet millet kucaklaşmasının en güzel örneği." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x