'Polis teşkilatımız 168 yıldır halkın can ve mal güvenliğini sağlıyor'

08 Nisan 2013 Pazartesi 13:35
Bu haber 134 kez okundu

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, polisin yardımcı hizmetlisinden amirine kadar daha güvenli bir şehir için çalıştığını belirterek, "Polis teşkilatımız, 168 yıldır halkımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, huzurunu temin eden ve son...

'Polis teşkilatımız 168 yıldır halkın can ve mal güvenliğini sağlıyor'
Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, polisin yardımcı hizmetlisinden amirine kadar daha güvenli bir şehir için çalıştığını belirterek, "Polis teşkilatımız, 168 yıldır halkımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, huzurunu temin eden ve son 30 yıldır bölücü teröre karşı çok başarılı mücadele eden güzide bir teşkilatımızdır." dedi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü Balıkesir'de de kutlanıyor. Bu kapsamda İl Emniyet Müdür Vekili Ali Demirel, Balıkesir Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. İbrahim Şenöz ve polis adayları, Vali Turhan'ı makamında ziyaret etti. Müdür Vekili Demirel, polis Haftası'nda düzenlenecek faaliyetler hakkında Turhan'a bilgi verdi. Ziyarette konuşan Vali Turhan, "Polis teşkilatımızın son dönemde kendisini yenilemesi, çağdaş bir noktada halka güvenlik hizmeti vermesi sevindirici. İnşallah biz de hep beraber Balıkesir'in daha yaşanabilir, daha güvenli bir şehir olması yönünde hassasiyet gösteriyoruz. Yardımcı hizmetlimizden, teknik elemanımızdan tutun da amirlerimize kadar tüm polislerimiz bu hassasiyet içinde. İnşallah suç ve suçluyla mücadelede, huzur ve güvenliğin temininde çok daha iyi noktalara geleceğiz. Balıkesirimiz zaten huzurlu bir şehir." diye konuştu.

İl Emniyet Müdür Vekili Demirel de geçmişte olduğu gibi hassasiyetle çalışmaya devam edeceklerini, Balıkesir'in en huzurlu ve en güvenli şehir olması için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

Bu arada hafta kapsamında Yaylada AVM'de polis sergisi açıldı. Sergiyi gezen Vali Turhan ve beraberindekiler, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü girişindeki kan bağışı kampanyasına katıldı. Akşam namazından sonra ise Zağnos Paşa Camisi'nde şehit polisler için Mevlit okutulacak.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x