Yıldırımhan’ın Uganda'lı öğrencisi atletizm finalinde yarışacak

08 Nisan 2013 Pazartesi 13:26
Bu haber 91 kez okundu

Mersin'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Genç Erkekler Türkiye Atletizm Şampiyonası'na Özel Yıldırımhan Lisesi'nin Ugandalı öğrencisinin dereceye girdiği bildirildi.Ugandalı Herman Kısakye'nin Türkiye...

Yıldırımhan'ın Uganda'lı öğrencisi atletizm finalinde yarışacak
Mersin'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Genç Erkekler Türkiye Atletizm Şampiyonası'na Özel Yıldırımhan Lisesi'nin Ugandalı öğrencisinin dereceye girdiği bildirildi.

Ugandalı Herman Kısakye'nin Türkiye Atletizm Şampiyonası'nın finalinde Mersin'i temsil edeceği ifade edildi.
Mersin'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Genç Erkekler Türkiye Atletizm Şampiyonası'na Özel Yıldırımhan Lisesi iki Kenyalı ve bir Ugandalı öğrencisiyle katıldı. Öğrencilerden Ugandalı olan Herman Kısakye 100 metrede üçüncü, 200 metre de ise ikinci oldu. Kısakye'ye İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından başarı belgesi verildi.

Beden Eğitimi ve Atletizm Antrenörü Süleyman Güner öğrencileriyle uzun zamandır çalışmalar yaptıklarını belirtti. Belirledikleri plan ve programları öğrencileriyle beraber uyguladıklarını ifade eden Güner, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında mutlaka bir sosyal faaliyetle birlikte sanat ve spor gibi alanlarda da başarılı olmaları için çalışmalar yapıyoruz. İl geneli yapılan sportif yarışmalarda okulumuzun gururu olmuşlardır. Öğrencimizin daha iyi sonuçlara imza atacağını düşünerek, kendisine Türkiye finalinde başarılar diliyoruz."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x