Balıkesirli genç aşçı, milli takıma seçildi

08 Nisan 2013 Pazartesi 13:16
Bu haber 136 kez okundu

Ayvalık Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mutfak Bölümü 11. sınıf öğrencisi Berk Tilki, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Gençler Milli Takımı'na seçildi. Balıkesir Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, 16 yaşındaki genç...

Balıkesirli genç aşçı, milli takıma seçildi
Ayvalık Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mutfak Bölümü 11. sınıf öğrencisi Berk Tilki, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Gençler Milli Takımı'na seçildi. Balıkesir Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, 16 yaşındaki genç aşçıyı kutladı. Tilki'nin Balıkesir'in gururu olduğunu belirten Yıldız, Bodrum Lezzet Festivali'ne katılacak genç aşçıya sponsor olacakların bildirdi. Yıldız, "Gelecekte en iyi aşçılar arasında olacağına inanıyoruz. Genç kardeşimiz, Türk mutfağının en güzel yemeklerini sergileyecektir. Berk, ilk stajını İtalya’nın Lecce şehrindeki Conshiglia Azzurra Hotel’de tamamladı. Stajını başarıyla tamamladığı için madalya verildi." dedi.

Berk Tilki ise şubat ayında Avrupa’nın en büyük gastronomi festivalinden biri olan ve 22 ülkenin katıldığı 11. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'ne katıldığını söyledi: "Bundan en büyük ödülüm, milli takıma seçilmem. 4 Nisan tarihinde Fethiye Şef Mavi Yemek Yarışması'nda, kategorimde bronz madalya aldım. Hedefim, branşımda iyi bir başarı elde ederek büyük şefler arasında yer almak." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x