Silivri'de çıkan arbedede gazeteci baygınlık geçirdi

08 Nisan 2013 Pazartesi 12:47
Bu haber 113 kez okundu

Silivri'de görülen Ergenekon Davası'nı prtotesto eden göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan olaylarda çok sayıda kişi sıkılan gazlı sudan etkilendi. Bazı gazeteciler baygınlık geçirdi.Silivri Cezaevi önünde toplanan grupların,...

Silivri'de çıkan arbedede gazeteci baygınlık geçirdi
Silivri'de görülen Ergenekon Davası'nı prtotesto eden göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan olaylarda çok sayıda kişi sıkılan gazlı sudan etkilendi. Bazı gazeteciler baygınlık geçirdi.

Silivri Cezaevi önünde toplanan grupların, bariyerleri yıkarak duruşma salonuna doğru ilerlemesi üzerine önce jandarma ekipleri eylemcilere su sıkarak müdahale etti. Grupların ilerlemesini devam ettirmesiyle birlikte polis çevik kuvvet ekipleri de devreye girdi. Gruplara gazlı su ve biber gazıyla müdahale edildi. Sıkılan gazlar yüzünden çok sayıda gazeteci ve güvenlik görevlisi etkilendi. Bir gazeteci baygınlık geçirerek yeğe yığıldı. Gazeteciye ilk müdahalesi jandarma ve diğer gazeteciler tarafından yapıldı.

Göstericilerin polis ve jandarmalara taşlarla karşılık vermeleri de kameralara yansıdı. Müdahale sonrası jandarma ekiplerinin oluşturduğu güvenlik bariyerlerinin büyük bir kısmının yıkıldığı gözlendi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x