Kaymakamın senaryosunu yazdığı kamu spotunda Çayçı Hüseyin başrol oynadı

08 Nisan 2013 Pazartesi 12:43
Bu haber 142 kez okundu

Mersin Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi'nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, Çayçı Hüseyin tiplemesiyle ünlenen Alparslan Özmol'un başrol oynadığı kamu spotunda; motosiklet sürücülerine 'kaskı koluna dek kafana tak'...

Kaymakamın senaryosunu yazdığı kamu spotunda Çayçı Hüseyin başrol oynadı
Mersin Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi'nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, Çayçı Hüseyin tiplemesiyle ünlenen Alparslan Özmol'un başrol oynadığı kamu spotunda; motosiklet sürücülerine 'kaskı koluna dek kafana tak' sloganı işleniyor. Filmde Çaylarrrr repliğiyle ünlenen Alparslan Özmol ise 'Dikkatli olun. Adamı Hasta Etmeyin" diye motosiklet kullanıcılarını uyarıyor. Filmin mesajının sosyal medya üzerinden kamuoyuna ulaştırılması hedefleniyor


4-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Karayolu Trafik Haftası' sebebiyle motosiklet kazalarının önlenmesi için 'Kaskı koluna takma, kafana tak' sloganı ile eğitici kamu spotu çekerek, bu duruma dikkat çekmek istediklerini söyleyen Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, sanat dünyasının sevilen ismi Alpaslan Özmol'un, trafik konusunda eğitici bir kamu spotunda yer almasında dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.
Trafiğe kapalı alan olan Sanat Sokağı'nda çekilen filmi çok tekrar almadan çektiklerini bununda 'Çocuklar Duymasın' adlı dizisinde Çaycı Hüseyin karakteri rolu ile bilinen Alpaslan Özmol'un, ustalığına bağlayan Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, 'Ülke ve şehrimizdeki motosiklet kazalarının önlenebilmesi ve can kaybının önüne geçme noktasında kask takmanın önemine değinmek istedik. Sanatçımız Alpaslan Özmol'a, toplum yararına çekilen kamu spotunda rol aldığı için çok teşekkür ediyoruz.
Önümüzdeki mayıs ayı içerisinde bilbordlarda çektiğimiz kamu spotunda çekilen fotoğraf kareleri yer alacak. Ayrıca sosyal medya üzerinden çektiğimiz filmin videosu yüklenecek. Güney TV ve Tarsus Gazeteciler Cemiyeti'ne desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Toplum yararına olan tüm çalışmalarda yer almaya özen gösterdiğini söyleyen 'Çocuklar Duymasın'ın sevilen fenomen oyuncusu Alpslan Özmol, ise Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi'nin senaristliği ve yönetmenliği yaptığı kamu spotunda oynamanın kendisi için onur olduğunu belirterek, "Umarım film etkili olur." dedi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x